Masáže

Trpíte bolestmi zad, šíje nebo jiných svalů, únavou, anebo stresem, pak mě kontaktujte, co nejdříve. Masáže totiž patří k nejstarším léčebným prostředkům a používají se již po celá tisíciletí k odstraňování bolesti a k zotavení svalstva, čímž následně přispívají k celkové regeneraci organismu. To znamená, že dochází k celkovému uvolnění těla, odstranění únavy a stresu.

Dle potíží klienta nebo klientky aplikuji uvedené druhy masáží: 

Akupunkt - masáž dle W. Penzela (Meridiánová masáž)

Čínská medicína je především filosofie udržení rovnováhy a etika. Jejím objektem není nemoc, ale člověk. Důsledné pozorování života v přírodě a vyvozování souvislostí vedlo k vytvoření teorie jangových (dutých) orgánů jinových (plných) orgánů, které jsou navzájem propojené dráhami (meridiány), jež dohromady tvoří energetický oběh. Energie (čchi) proudí v přesně určených drahách a časovém pořádku, stává se součástí jednotlivých orgánů, oživuje je a udržuje v činnosti a vzájemné harmonii.

Pokud energie plynule protéká a je rovnoměrně rozdělena v celém energetickém oběhu, pak se považuje tento ideální stav za normální a odpovídá našemu pojmu zdraví. Při omezení průtoku energie nastává nad překážkou přebytek energie a pod ní naopak nedostatek energie. Poruchy toku energie, jeho zpomalování a zrychlování, vznik oblastí s přebytkem anebo nedostatkem energie již nejsou normální situací a odpovídají našim pojmům poruchy zdraví a nemocí. Nerovnoměrnost proudění způsobuje nejdříve psychické změny, pak funkční a organické změny, nakonec odumírání a smrt.

Jinými slovy řečeno: porucha toku energie je příčinou vzniku nemocí. Rozděluje se na nedostatek a přebytek energie.

Podstata meridiánové masáže spočívá v masáži meridiánových drah, která je založena na přesunech energie uvnitř daného energetického oběhu. Jelikož se pracuje na celém těle, je třeba, aby klient nebo klientka odložili veškeré oblečení, prstýnky, náušnice, řetízky apod., neboť by negativně ovlivňovali průtok energie v těle.

Aroma Touch (dotek vůně)

Aroma Touch je masážní technika tvořená soustavou pevně stanovených hmatů*, při nichž se v určité posloupnosti vtírají do těla esenciální oleje döTerra. Cílem aplikace masáže Aroma Touch je: odstranění stresu, redukce virů a bakterií, volných radikálů, zánětlivých procesů způsobujících bolest a obnovení homeostáze (rovnováhy) autonomního nervového systému (ANS).

Bowen masáž

"Bowen masáž" neboli Bodová myofasciální technika (BMT) se zabývá kontrakcemi ve svalech a svalové fascii". Konkrétní postup spočívá v jemném tlaku přes specifické body (ty jsou často křižovatkou krevních a lymfatických cév s nervovými vlákny a meridiány) a šetrné manipulaci, jež pomáhají stimulovat krevní a lymfatickou cirkulaci. Tím dochází k mírnému dráždění nervových zakončení a ke stimulaci energetických drah. Zlepšuje se místní prokrvení a lymfatická drenáž, dochází k nastolení homeostázy, uvolňují se energetické bloky a tím může být obnoven přirozený tok energie. Sval na tyto impulzy reaguje uvolněním a zpravidla dochází k přerušení spirály bolesti. Upravením (vyladěním) "vnitřního prostředí" může tělo uplatnit své vlastní hojivé procesy.

Breussova masáž páteře

Podstatou této energeticko - stimulační masáže zad je regenerace plotének (zejména zdegenerovaných v důsledku věku) s pomocí třezalkového oleje. Jemnými tahy se do tkáně vmasíruje třezalkový olej, který ploténka "nasaje", tím zvětší svoji velikost a začne opět plnit svoji funkci, tj. tlumit nárazy mezi obratli při běhu, skoku nebo chůzi.

Havajská masáž Lomi - Lomi

Masáží Lomi Lomi se zpravidla masíruje více části těla najednou. Je prováděna plynulými a rytmickými pohyby předloktími a dlaněmi. Působí na tělo jako "vlny oceánu" přecházející přes celé tělo v různých frekvencích a intenzitách.

Lymfodrenáž neboli lymfatická masáž

Lymfatickou masáží pomáháme tělu s odtokem lymfy lymfatickými cévami do mízních uzlin (krční, podpažní a tříselné) v nichž působí bílé krvinky, které odstraňují cizorodá tělesa (viry, bakterie, parazity, nádorové buňky, toxické molekuly apod.).

Masáž bambusovými tyčemi

Tato masáž je novým trendem v Evropě, ale i v ČR. Zbavuje tělo napětí, stresu a má výrazný biostimulující efekt. Aplikuje se na tělo i na obličej. Při doteku bambusu s pokožkou nebo pletí dojde ke kontaktnímu energetickému uvolnění tkáně, což ovlivňuje odtok toxinů z pokožky do lymfatického systému. Tato reakce kůže na bambus je pro klienta velmi uvolňující.

Masáž obličeje

Tato masáž je oblíbená nejen mezi ženami, ale také muži. Stimuluje prokrvení a okysličení pleti, tím ji zpevňuje a tak redukuje opuchliny ve tváři a nevzhledné "váčky" pod očima. Tím přispívá k eliminaci vrásek. Provádí se jadeitovým válečkem nebo baňkami.

Medová masáž

Medová detoxikační masáž se používá jako částečná masáž a aplikuje se na záda, šíji a klouby. Působí zejména proti stresu, uvolňuje přetížené svaly a detoxikuje organismus. Provádí se 2x nebo 3x po dobu cca 15 minut.

Celostní smyslná masáž 

dle Denisy Říha Palečkové (CSM)

(Umění dotyku)

CSM je nástroj, který je klíčem k srdci a duši. Pomáhá uvolnit tělo do živosti a lásky. Léčí stará zranění, a dovoluje klientovi nebo klientce (obecně přijímacímu) plně uchopit svou krásu a sílu. Přijímající se díky této masáži naučí naslouchat hlasu své duše. Může si uvědomit svoji sílu, kterou v sobě dusil a nebyl si toho vědom, a tak získat odvahu žít život svých snů.

CSM je metoda, kterou kultivujeme lásku ke svému tělu, sílu prožitku v těle a eliminujeme potlačované emoce, které nám brání plně žít.

Praktikuji tyto masáže:

  • Masáž obličeje a dutin – úst, nosu a uší
  • Masáž pěti elementů – země, oheň, voda, vzduch, éter
  • Vaginální mapování - eliminace potlačovaných emocí v těle, které brání ženě plně žít
  • Masáž Joni - touto masáží se u přijímající ženy kultivuje láska ke svému tělu a zejména síla prožitku v celém těle