Lymfodrenáž neboli lymfatická masáž

 

Tato metoda byla poprvé prakticky aplikována v roce 1936 ve Francii, a to manžely Vodderovými. Svého rozvoje se však dočkala až v 60. letech 20. století, a to Dr. Asdonkou, který manuální lymfodrenáž uvedl do praxe. V ČR se tato metoda aplikovala do praxe až v 70. letech minulého století. Zasloužil se o to zejména prof. Bechyně. V roce 1992 pak byla založena Česká lymfologická společnost.

Lymfatickou masáží pomáháme tělu s odtokem lymfy lymfatickými cévami do mízních uzlin (krční, podpažní a tříselné) v nichž působí bílé krvinky, které odstraňují cizorodá tělesa (viry, bakterie, parazity, nádorové buňky, toxické molekuly apod.).

Poskytuji následující lymfodrenáže:

  • celého těla, a to buď bambusovými tyčemi nebo baňkami
  • obličeje, krku a dekoltu baňkováním, které zpevňuje pleť a eliminuje vrásky

Indikace, účinky lymfodrenáže:

Zlepšení oběhu a pohybu lymfy v těle a tím odvádění "nečistot" z krve, které mohou být příčinou mnoha onemocnění. Posilování imunity a ovlivňování zdravotních potíží, jimž by klasické masáž neprospěla. Zmírnění nebo úplné potlačení otoků. Lepšímu hojení ran po operacích

Kontraindikace, kdy není lymfatická masáž vhodná:

Onkologická onemocnění; zvýšená funkce štítné žlázy; akutní a chronická onemocnění ledvin; akutní záněty, vyrážky, jizvy, mateřská znaménka.


 

Kontaktujte nás