Dornova metoda 

Dornovou metodou je možné pomáhat lidem při nejrůznějších potížích. Jejím znovuobjevitelem je Dieter Dorn (1938 - 2011) a po něm je tato metoda nazvána. Patří k nejúspěšnějším alternativním terapiím.

Principem metody je navracet klouby a obratle do správné polohy, respektive do polohy možné dle zdravotního stavu člověka.

Příčinou nesprávných poloh obratlů mohou být fyzické potíže (např. nerovnoměrným pohybem při práci, zaměstnání a sportu, rozdílná délka dolních končetin, zkrácení svalů apod.), nebo i citové problémy člověka. Při léčení Dornovou metodou se uvolňují fyzické i psychické bloky, a proto je považována za celostní metodu, která léčí nejen příznaky nemoci, ale i samotné příčiny onemocnění.

O šíření Dornovy metody v České republice se zejména zasloužila MgA. Zuzana Prouzová-Lehrmann, která ji praktikuje již 13 let. Spolu s Jozefem Púrym napsala knihu "Dornova metoda -  i ty můžeš".

Indikace: zdravotní potíže a bolesti pohybového aparátu - např.: bolesti zad, kyčlí, kolen; tenisový loket; skolióza; rozdílná délka končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu). Dále může pomoci při bolestech hlavy, střevních potížích, křečových žilách, šumění v uších, závratích apod.

Kontraindikace: akutní záněty nebo pooperační stavy do 2 měsíců od operace; osteoporóza v pokročilém stádiu, náchylnost ke zlomeninám nebo krevním sraženinám; čerstvé rány nebo srůsty, zjištěná nádorová onemocnění nebo těhotenství.


Kontaktujte nás