Breussova masáž páteře

Tento způsob masáže vynalezl a praktikoval rakouský léčitel a expert na přírodní medicínu Rudolf Breusse (1899 - 1990). Podstatou této energeticko - stimulační masáže zad je regenerace plotének (zejména zdegenerovaných v důsledku věku) s pomocí třezalkového oleje. Jemnými tahy se do tkáně vmasíruje třezalkový olej, který ploténka "nasaje", tím zvětší svoji velikost a začne opět plnit svoji funkci, tj. tlumit nárazy mezi obratli při běhu, skoku nebo chůzi.

Indikace (v medicíně platný důvod použití této metody): Uvolňuje meziobratlové ploténky (vhodná i pro starší lidi i s prokázanou osteoporózou, neboť se jedná o velmi jemnou metodu). Uvolňuje napjaté zádové svalstvo. Používá se jako prevence onemocnění páteře. Uvolňuje fyzické, energetické a psychické bloky. Zmírňuje svalovou dysbalanci (nerovnováhu mezi svaly - jedná se o poruchu hybného systému)

Kontraindikace (tzn., kdy se tato metoda nesmí použít):

Při alergické reakci na třezalku nebo jiné složky v třezalkovém oleji (např. hypericin, který může vyvolat svědění a skvrny při pobytu na slunci. Proto se
nedoporučuje slunění 24 hod. po aplikaci). Jiné kontraindikace u této metody nebyly pozorovány.


Kontaktujte nás