Haloterapie

Haloterapie je léčba vdechováním (inhalací) solných mikročástic, rozptýlených ve vzduchu (např. v solné jeskyni nebo u moře). Je známá již od dob starověkého Řecka, o čemž svědčí i její název (od řeckého slova halos = sůl). K její renesanci dochází na konci minulého století, kdy v rámci jiných výzkumů byla vědci znovuobjevena haloterapie jako výborný léčebný prostředek nejenom proti nemocem respiračního ústroji, ale také vůči alergiím, ekzémům, psoriáze, poruchám nervového systému, ale i jako prostředek pre-ventivní léčby zdravých lidí.

K rozšíření této metody dochází po vynalezení přístroje založeném na principu nuceného proudění vzduchu přes destičky s mikrokrystaly soli, jejíž sublimací se mění složení i kvalita vzduchu. Zkonstruovala jej rumunská firma SC Tehno Bionic SRL a přístroj nese název Salin. Ten v sobě spojuje, jak zesílené mořské klima, tak léčebné účinky podzemních solných dolů, neboť sůl působí antibakteriálně a jako přírodní konzervant, dezinfikuje ovzduší a ionizuje vzduch.

K haloterapii používám přístroj Salin plus, který je zejména vhodný k léčení astma, alergií, bronchitidy, zánětů hrtanu a dutin.

Kromě těchto terapeutických účinků má přístroj SALIN ještě všeobecné léčebné účinky, které jeho aplikaci rozšiřují na všechny osoby. Jedná se především o: celkové zvýšení odolnosti organismu; zvýšení odolnosti proti respiračním chorobám (důležité především u dětí); zabezpečení klidného a plnohodnotného spánku; navození psychické pohody a velmi účinné relaxace (rychle odstraní veškerou únavu) znatelně snižuje problémy s chrápáním.


Kontaktujte nás